Foto galerija

Tapkite rėmėju


Vasaros poilsio stovykla 2017
      VšĮ „Vilties erdvė“ (toliau - Įstaiga) Grupinio gyvenimo namų gyventojams kasmet organizuoja vasaros poilsio stovyklas. Šiais metais Įstaiga organizavo dvi vasaros poilsio stovyklas. 13 asmenų su sunkia kompleksine negalia kartu su juos lydinčiais Įstaigos darbuotojais liepos 10 – 17 d ilsėjosi Šventojoje, netoli jūros esančioje poilsiavietėje „Žydroji liepsna“. 9 stipresnieji kartu su juos lydinčiais darbuotojais liepos 8 – 16 d. ilsėjosi Alytuje, ant žaliuojančio Nemuno kranto įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Dzūkijos dvaras“.
     Stovykla Šventojoje buvo skirta ramesniam poilsiui. Smėlis ir jūra, trumpi pasivaikščiojimai bei poilsis gražių medinių namelių aplinkoje suteikė neįgaliesiems naujų jėgų ir ramybės.
     Į kaimo turizmo sodybą „Dzūkijos dvaras“ atvyko ir draugai iš Vokietijos, Lebenshilfe Riesa e.V. organizacijos. VšĮ „Vilties erdvė“ ir Lebenshilfe Riesa e.V. organizaciją sieja ilgametė draugystė ir darnus tarpusavio bendradarbiavimas. Jau ne pirmą kartą draugai svečiuojasi vieni pas kitus, kartu praleidžia atostogas, bendrauja ir džiaugiasi naujais įspūdžiais.
     Šios stovyklos metu laikas prabėgo labai greitai, visi norėjo daug pamatyti, sužinoti, kadangi Dzūkijos žemėje lankėsi pirmą kartą. Pirmąją dieną stovyklautojai susipažino su Alytaus miestu, gražiais Nemuno vaizdais, pasivaikščiojo aukščiausiu Europoje pėsčiųjų ir dviratininkų „Baltosios rožės“ tiltu. Tilto aukštis siekia 38 m, ilgis - beveik ketvirtis kilometro - 240 m, plotis - beveik 7 m. Tilto pavadinimą išrinko miesto gyventojai.
     Sekančią dieną visi stovyklos dalyviai aplankė Merkinės piramidę, susipažino su jos istorija, sužinojo, kokių patyrimų turi bei kokius pokyčius išgyvena piramidės lankytojai. Vėliau nuvažiavo prie Merkinės apžvalgos bokšto, kuris prilygsta devynių aukštų namui. Bokšto konstrukcija truputi kosminė ir, žinoma, judanti, tad viršutinėje aikštelėje dviprasmiški jausmai apima – ir gražu, ir baisu. Iš bokšto  atsiveria įspūdingi Nemuno kraštovaizdžio draustinio vaizdai. Už upės slėnio tolyn į horizontą vilnijantys miškai primena, kad čia stūksojo Merkinės didžiagirė, kurioje medžiojo Lietuvos kilmingieji ir jų svečiai. Nuo bokšto gerai matosi ne tik dalis Merkinės senamiesčio, bet ir tiltas per Nemuną. Vėliau visi stovyklautojai nuvyko prie Merkinės piliakalnio, stipresnieji užkopė į jo viršūnę. Ant piliakalnio ir jo prieigose dar matėsi neseniai praėjusios šventės, Valstybės dienos minėjimo atributai – fakelai, laužavietė, scenos pakyla. Draugai iš Vokietijos nustebo sužinoję, kad šventės dieną net ant 100 Lietuvos piliakalnių degė laužai ir vienu metu buvo giedamas Valstybės himnas.
     Antradienį svečiai iš Vokietijos, lydimi Įstaigos vadovės Stasės Radeckienės, vyko į Vilnių, lankėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, apžiūrėjo dvi nuolatines, istorinės rezidencijos funkcijas atspindinčias, ekspozicijas, daug sužinojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, rūmų bokštelyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje turėjo galimybę pasigrožėti Vilniaus vaizdais. Grįždami iš Vilniaus, svečiai aplankė Trakus ir daug gražių įspūdžių bei gerų emocijų patyrė pažintinio pasiplaukiojimo šiuolaikišku katamaranu metu nustebinti gruziniško vaišingumo ir dėmesingumo svečiui gruziniškų patiekalų restorane „Pirosmani“, pliaupint gausiam lietui, stovyklautojai sotūs ir laimingi vėlai vakare grįžo į stovyklą.
      Ryte visi stovyklos dalyviai vyko į Druskininkus, kuriuose smagias, gaivinančias ir jėgas grąžinančias pramogas patyrė Druskininkų vandens parke, prieš tai išbandę Druskininkų „Lynų kelią“ – vienintelį Lietuvoje keleivinį lyninį keltuvą. Lynų kelias - tai vieno lyno sistemos įrenginys su kabinomis keleiviams persikelti iš kurorto centro į užmiestyje esančią slidinėjimo areną ir sugrįžti atgal.
     Svečiai labai norėjo apžiūrėti naujuosius ir atnaujintus senuosius Grupinio gyvenimo namus Mažeikiuose, todėl nepabūgo ilgos kelionės ir vieną dieną skyrė išvykai į Mažeikius. Čia svečius pasitiko ir namus jiems aprodė vyriausioji socialinė darbuotoja Jolanta Smirnova. Svečiai į stovyklą grįžo vėlai vakare, visi buvo susižavėję naujais namais ir jų aplinka, sakėsi ne vienas norėtų likti ir gyventi juose. Žinoma, tai buvo komplimentas mums.
     Penktadienio diena ir vakaras buvo skirtas bendravimui, bendriems pietums ir vakaronei „Margas vakaras“ su mūsų stovyklautojų ir svečių trumpais prisistatymais. Žinoma, viską vainikavo ilgai laukta diskoteka, o kaip be jos? Čia nereikia nei kalbos mokėjimo, nei vertėjų pagalbos, viskas ir taip aišku - muzika visus sujungia.
     Visą savaitę stovyklautojai iki vėlaus vakaro turėjo galimybę aktyviai leisti laiką bei .išbandyti drąsą ir ištvermę šalia Dzūkijos dvaro įsikūrusiame nuotykių parke „Tarzanija“.
      Aštuonios dienos pralėkė, rodos, akimirksniu. Atsisveikinimo su vasaros stovykla, su draugais iš Vokietijos akimirką ne vieno jaunuolio ir juos lydinčių darbuotojų akyse žibėjo ašaros. Išsiskyrėme su viltimi, kad dienos iki kito susitikimo neprailgs. Gal kitąmet mūsiškiai vyks pas draugus į Vokietiją, gal dar kažką naujo sugalvosim. Šiuo metu mus visus džiugina pasiektas svarbiausias stovyklų organizavimo tikslas – visi stovyklos dalyviai sugrįžo gerai pailsėję!
Pradžia Apie mus Naujienos Kontaktai Pirmas Kontaktai Kompiuterinis langas Vilties erdvė Naujienos Pirmas puslapis Archyvas Rėmėjai Kontaktai Paštas Kontaktai Neįgaliesiems En Lt