Foto galerija

Tapkite rėmėju


Pasimelsti, pabendrauti, palaiminti namus
      Kalėdojimas yra oficialus parapijiečių aplankymas, kurį kartą per metus atlieka parapijoje dirbantys kunigai. Tai yra sena, gili katalikiška tradicija, atsiradusi apie 1543-1563 metus. Net vyskupas Motiejus Valančius kalėdojimui pritarė, ragindamas kunigus aplankyti „savo parapijoje gyvenančius ūkininkus ne dėl pelno, bet kad geriau pažintų ir tiksliau žinotų, ką kuris moka ir kaip elgiasi“. Šiandieną kalėdojimo tikslas – palaiminti tikinčiųjų namus, susipažinti su žmonėmis, geranoriškai aptarti rūpimus tikėjimo ugdymo klausimus, kitus parapijiečiams svarbius dalykus.
      Grupinio gyvenimo namus aplankė kunigas iš Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos. Gyventojai pasiruošė maldai vietą, padengė stalą šventine staltiese, ant stalo padėjo kryžių, žvakes. Įžengęs į namus, kunigas pirmiausiai katalikiškai pasisveikino, o namiškiai katalikiškai atsiliepė. Po to visi kartu pradėjo maldą. Kunigas palaimino ir pašlakstė šventintu vandeniu gyventojus, namus, sukalbėjo namų palaiminimo maldą.
      Likusį laiką kunigas su namų gyventojais kalbėjosi aktualiomis, susijusiomis su tikėjimu ir morale temomis, gvildenančiomis tikėjimo esmės ieškojimą.
Pradžia Apie mus Naujienos Kontaktai Pirmas Kontaktai Kompiuterinis langas Vilties erdvė Naujienos Pirmas puslapis Archyvas Rėmėjai Kontaktai Paštas Kontaktai Neįgaliesiems En Lt