Foto galerija

Tapkite rėmėju


Stažuotė Vokietijoje

VšĮ „Vilties erdvė“ įgyvendinamo projekto „Proto negalios asmenų aktyvinimas ir motyvacijos darbinei veiklai skatinimas taikant kompetentingą ir motyvuotą specialistų paramą bei nuoseklų tarpininkavimą darbo vietoje“ projekto vadovė su 2 projekto vykdymo grupės socialiniais darbuotojais bei 5 mokymo dalyviais 2010 m. rugpjūčio 11-23 d. buvo išvykę į stažuotę Vokietijoje.

Stažuotės metu projekto darbuotojai ir mokymo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Ryzos (Riesa) Lebenshilfe organizacijos įstaigomis, ten vykstančiais neįgaliųjų mokymais bei darbine veikla. Grupių vadovai, kuruojantys neįgaliųjų darbą, maloniai priėmė projekto dalyvius, dalijosi žiniomis bei patirtimi, supažindino su neįgaliųjų darbinėje veikloje naudojamomis technologijomis.

Projekto mokymo dalyviai ne tik stebėjo vokiečių neįgaliųjų darbą, bet ir patys galėjo išbandyti savo gebėjimus ir įgūdžius:

  • Stalystės grupėje darė ruošinius, dekoravo medžio gaminius.
  • Virėjų grupėje atliko pagalbinius darbus: plovė indus, valė stalus, tvarkė virtuvės ir valgyklos patalpas.
  • Pakavimo grupėje lankstė dėžutes, pakavo asmens higienos priemonių rinkinius (muilą, šampūną, dušo želė), klijavo etiketes ant dėžučių.

 Stažuotės dalyviai kasdien dirbo po 6 val., darbo dienos pabaigoje vyko bendri nuveiktų darbų ir sekančios dienos veiklų aptarimai.

Paskutinę stažuotės dieną Ryzos Lebenshilfe organizacijos vadovė P. Dehnert pakvietė visus projekto dalyvius bendram viso renginio aptarimui ir įteikė vykdymo grupės darbuotojams ir mokymo dalyviams pažymėjimus. Tą pačią dieną vyko Ryzos Lebenshilfe organizacijos jubiliejinis renginys, kurio metu visuomenei ir svečiams buvo pristatomas 20 metų neįgaliųjų įtraukimo į visuomenės gyvenimą procesas ir patirtis.

Stažuotės metu mokymo dalyviai įgijo daugiau žinių ir pasitikėjimo savo jėgomis bei sustiprėjo noras įsidarbinti pasibaigus projektui. Vykdymo grupės darbuotojams kelionė taip pat buvo įdomi ir naudinga, įgyta naujos patirties, žinių bei idėjų. Visi projekto dalyviai patyrė neišdildomų įspūdžių.

 

Pradžia Apie mus Naujienos Kontaktai Pirmas Kontaktai Kompiuterinis langas Vilties erdvė Naujienos Pirmas puslapis Archyvas Rėmėjai Kontaktai Paštas Kontaktai Neįgaliesiems En Lt