Foto galerija

Tapkite rėmėju


Europos dienos šventė Druskininkuose

Gegužės 8 dieną (šeštadienį) Druskininkuose vyko nacionalinė Europos dienos šventė. Šventės šūkis – „Jei aš būčiau tu“. 2010 – ieji metai paskelbti Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, ši Europos diena skirta būtent šiai temai ir didžiausias dėmesys kreipiamas socialinei atskirčiai ir tolerancijos svarbai.

Europos dienos šventė prasidėjo ekologiniam plaustui „Bliuškis“ atplaukus į Druskininkų prieplauką prie „Kolonados“. Plaustu buvo atplukdyta grupė “Saulės kliošas”, kuri atliko šiai progai sukurtą himną „Jei aš būčiau tu“.

„Tolerancijos aikštėje“ vyko 10 sėkmingų socialinių projektų pristatymas. Iš įvairių šalies miestų ir rajonų atvykusios moksleivių, neįgaliųjų, pagyvenusių žmonių, jaunų šeimų ir kitos socialinės grupės rodė, ką nuveikė iš Europos Sąjungos fondų paramos lėšų, kad būtų sumažinta socialinė atskirtis ir skatinama tolerancija.

VšĮ „Vilties erdvė“ pristatė įgyvendinamą projektą „Proto negalios asmenų aktyvinimas ir motyvacijos darbinei veiklai skatinimas, taikant kompetentingą ir motyvuotą specialistų paramą bei nuoseklų tarpininkavimą darbo vietoje“.

Šventės metu projekto mokymo dalyviai su juos atlydėjusiais specialistais pristatė  įgyvendinamo projekto veiklas:

§  Stalių padėjėjai drožinėjo iš medžio ir džiugino praeivių akis vietoje gimstančiais naujais dirbiniais - ypač katinais.

§  Virtuvės pagalbiniai darbuotojai demonstravo įvairius servetėlių lankstymo būdus ir vaišino šventės dalyvius savo  keptais meduoliais.

§   Siuvėjai – operatoriai siuvo žaislus, siuvinėjo paveikslėlius.

§  Popieriaus dirbinių dirbėjai pristatė karpinius, atvirutes, dovanų pakavimo dėžutes, susidomėjusius mokino daryti dovanų dėžutes.

            Plačiau su įgyvendinamo projekto veiklomis bei dirbinių įvairove šventės dalyviai galėjo susipažinti stendo nuotraukose ir eksponuojamoje dirbinių parodėlėje.

            Projekto dalyviams buvo malonu matyti, kad vykdomo projekto veiklos sudomino daug  šventės dalyvių, o ypač, malonu buvo girdėti gražius jų atsiliepimus apie prisistatymą. Renginiu visi dalyviai liko patenkinti, kadangi turėjo galimybę ne tik parodyti tai, ką jau išmoko patys mokymų metu, bet ir pamatyti kitų socialinių grupių pasirodymus, ekspozicijas, klausyti koncerto.

 

Pradžia Apie mus Naujienos Kontaktai Pirmas Kontaktai Kompiuterinis langas Vilties erdvė Naujienos Pirmas puslapis Archyvas Rėmėjai Kontaktai Paštas Kontaktai Neįgaliesiems En Lt