Foto galerija

Tapkite rėmėju


STAŽUOTĖ VOKIETIJOJE

Viešoji įstaiga palaiko glaudžius ryšius su „Lebenshilfe“ e.V. Riesa organizacija Vokietijoje, kuri turi ilgametę (20 m.) proto negalios asmenų socialinės atskirties mažinimo, aktyvinimo įsidarbinti bei įdarbinimo patirtį. Labai svarbu, kad Lebenshilfe organizacijos institucijos, padedančios neįgaliems asmenims įsidarbinti, nėra  užsidariusios tik siaurame savo veiklos rate ir mielai dalinasi patirtimi neįgaliųjų socializacijos ir integracijos srityse.

Įgyvendinant projekto „Proto negalios asmenų aktyvinimas ir motyvacijos darbinei veiklai skatinimas, taikant kompetentingą ir motyvuotą specialistų paramą bei nuoseklų tarpininkavimą darbo vietoje“ veiklą 2.1.1„Darbuotojų ir mokymo dalyvių stažuotė Vokietijoje“, VšĮ „Vilties erdvė“ projekto vadovė su 2 projekto vykdymo grupės darbuotojais  - gamybos mokymo meistru ir socialiniu darbuotoju bei 3 neįgaliaisiais - mokymo dalyviais iš veiklos 1.3.2 „Neformaliojo mokymo metu įgytų kompetencijų tobulinimas“, 2009 m. rugsėjo 1-10 d. buvo išvykę į  stažuotę Vokietijoje.

Stažuotės tikslas - pasinaudoti Vokietijos specialistų patirtimi proto negalios asmenų motyvacijos darbinei veiklai skatinimo ir pagalbos neįgaliesiems įsidarbinant ir įsidarbinus teikimo srityje.

Projekto darbuotojai ir mokymo dalyviai stažuotės metu apžiūrėjo Lebenshilfe organizacijos įstaigas, skirtas  proto negalios asmenų  įdarbinimui, apgyvendinimui, apžiūrėjo darbo vietas ir patys išbandė kai kuriuos darbus – žvakių, kosmetikos priemonių pakavimo, tekstilės gaminių lopymo, rūšiavimo ir kt. Kadangi mūsų neįgalieji gana greitai perprato darbines užduotis, supratome, kad gavę tokius  užsakymus Lietuvoje, tikrai galėtume kokybiškai ir laiku juos įvykdyti.

Tęsiant tolesnį socialinį dialogą bei keitimąsi sukauptomis žiniomis ir patirtimi tarp institucijų, su Lebenshilfe“ organizacijos vadovais buvo aptartos ir suderintos kitos stažuotės bei 2010 m. Mažeikiuose organizuojamo seminaro „Proto negalios asmenų situacija Lietuvoje ir Vokietijoje“ preliminarios temos ir terminai.

Tikėtina, kad „Lebenshilfe“ e.V. Riesa organizacijos sėkmės pavyzdžiai padės stažuotės dalyviams suformuoti naują požiūrį bei nuostatas į neįgaliųjų mokymo ir  įsidarbinimo galimybes ir prisidės prie tikslinės grupės, proto negalios asmenų, motyvacijos įsidarbinti didinimo. Turime viltį, kad Lietuvoje vykdomi ES fondų finansuojami  projektai prisidės prie neįgaliųjų socialinės atskirties bei diskriminacijos mažinimo ir neįgalieji turės didesnes galimybes integruotis į darbo rinką. Galėjimas dirbti  ir užsidirbti visiems žmonėms suteikia papildomas galimybes pagerinti gyvenimo kokybę bei savęs vertinimą.

 

 

 

 

Pradžia Apie mus Naujienos Kontaktai Pirmas Kontaktai Kompiuterinis langas Vilties erdvė Naujienos Pirmas puslapis Archyvas Rėmėjai Kontaktai Paštas Kontaktai Neįgaliesiems En Lt