Foto galerija

Tapkite rėmėju


Atostogų reikia visiems!

Atostogų reikia visiems! – tokia idėja vadovaudamasi VšĮ „Vilties erdvė“ kasmet organizuoja vasaros poilsio stovyklas neįgaliesiems, taip suteikdama klientams galimybę ne tik atitrūkti nuo kasdienybės, bet ir praplėsti savo akiratį, turiningai praleisti laiką, išbandyti save naujoje aplinkoje.

Šių metų birželio pabaigoje VšĮ “Vilties erdvė” Gyvenimo namų gyventojai dešimt nuostabių, saulėtų vasaros dienų praleido Pajūrio regioniniame parke įsikūrusioje jaukioje Karklės sodyboje. Pailsėti į Karklę  atvyko ne tik mažeikiškiai, bet ir ilgamečiai įstaigos draugai iš Vokietijos Lebenshilfe  Riesa organizacijos (Ryzos miesto).

"Vilties erdvė" jau nebe pirmą kartą  pakvietė Lebenshilfe organizacijos  atstovus į Lietuvą, į Įstaigos organizuojamą vasaros poilsio stovyklą prie jūros. Kaip ir kiekvienąkart, šiemet  irgi nebuvo pasitenkinta vien šildymusi saulutėje bei sočiais lietuviškais valgiais. Svečiams atostogų metu nuobodžiauti  taip pat nebuvo kada – buvo kartu keliaujama, lankomos ir naujos, ir jau pamėgtos senos vietos,  vos ne kas vakarą buvo organizuojami sportiniai renginiai ir teminės vakaronės ir, žinoma, mėgaujamasi saule ramiame pajūryje.

Su svečiais kelis kartus apsilankėme Klaipėdoje, Šventojoje bei Palangoje. Palanga, kaip visada, traukė svečių iš Vokietijos dėmesį savo gyvybingumu, šurmuliu, kavinių ir įvairiausių atrakcijų gausa. Pirmą kartą aplankėme Nidą, visi kopėme į didžiąją Parnidžio kopą, lankėmės etnografinėje žvejo sodyboje, grožėjomis jachtomis. Nida svečius sužavėjo ir paliko neišdildomą įspūdį. Taip pat pabuvojome Latvijos kurortiniame mieste – Ventspilyje, kur mėgavomės žydrosios vėliavos paplūdimiu, ekskursija po Livonijos ordino pilį  ir pietumis pilies rūsyje veikiančiame restorane.

Nepamiršome paminėti ir tradicinių lietuviškų švenčių – Nidoje stebėjome Rasų šventės apeigas, klausėmės liaudies dainų, šildėmės prie didžiulio Joninių laužo. Kadangi savo būryje turėjome net tris Jonus, Karklės sodyboje atšventėme Jonines. Jonus pagerbėme ąžuolo vainikais bei nuoširdžiais sveikinimais. Ir, žinoma, kokios gi Joninės be laužo, paparčio žiedo ieškojimo ir kitų linksmybių!  

Laisvus nuo kelionių ir švenčių vakarus paįvairinome sportiniais renginukais - krepšinio, stalo teniso, petankės varžybomis. Neįgaliesiems užsienio kalbos nemokėjimas tikrai nebuvo kliūtis kartu leisti laiką, susirasti draugų bei nuoširdžiai su jais bendrauti. 

Įsimintinas buvo atsisveikinimo vakaras. Svečiai ir mažeikiškiai turėjo po dvi trumpas užduotis, kurioms pasiruošti buvo skirta tik pora valandų. Svečiai turėjo atlikti muzikinį kūrinį, grojant netradiciniais instrumentais bei pristatyti XVIII a. madas, o mažeikiškiams teko suvaidinti etiudą „Iš jūreivio gyvenimo“ bei pristatyti madų šou,  tema -"Ateiviai". Tiek svečių, tiek  mažeikiškių  pasirodymai buvo originalūs ir linksmi. Po smagių pasirodymų laukė pati sunkiausia dalis – atsisveikinimas. Ne vieno vasaros poilsio stovyklos  dalyvio akyse sužibo ašaros. Ašaros, tik jau džiaugsmo, sužibs jų akyse kitąkart ir vėl susitikus. Tikimės, jog kito susitikimo ilgai laukti nereikės.

Viešoji įstaiga "Vilties ervė" yra dėkinga visiems mokesčių mokėtojams, kurie pravedė 2 proc. nuo GPM viešajai įstaigai, kadangi šios paramos lėšomis buvo apmokėtos stovyklos išlaidos "Vilties erdvė" klientams ir juos lydintiems darbuotojams. 

Tikėtina, kad, fiziškai ir emociškai pailsėję neįgalieji, taps dar kūrybingesni, labiau motyvuoti, darbštesni, dar daugiau išaugs jų pasitikėjimas savimi ir į darbus kibs su didesne energija. O tada bus ne tik daugiau padaroma, bet ir siekiai lengviau realizuojami. O siekių yra daug...

 

Pradžia Apie mus Naujienos Kontaktai Pirmas Kontaktai Kompiuterinis langas Vilties erdvė Naujienos Pirmas puslapis Archyvas Rėmėjai Kontaktai Paštas Kontaktai Neįgaliesiems En Lt